challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

10 klamstiev, ktoré aspoň raz použil každý študent

Ruku na srdce: každý z nás vo svojom živote párkrát zaklamal. Možno to bola milosrdná lož priateľke, možno si nechcel niečo dôležité prezradiť. Prečítajte si zoznam s 10 klamstvami, ktoré použil aspoň raz každý študent.

rsz_ccccccc

1. O chvíľu som späť. Idem len na skok.

Takáto alebo podobná je tvoja predstava,  keď sa chystáš z domu/internátu. No ešte netušíš, že ťa to vtiahne do baru a odídeš nadránom.

2. Nebolo to vôbec drahé.

Aspoň v danej chvíli, keď si to kupoval a výčitky na neskôr dokážeš potlačiť. Keby si však bloček ukázal mame, zježili by sa jej vlasy.

3. Nepočul som zvoniť telefón.

Alebo skôr nechcel počuť. Hejty od rodičov alebo hysterických výlevov od bývalej ti ku zlepšeniu dňa neprospejú.

4. Dáme si jedno pivko a pôjdem domov.

Keď už je jedno pivko, prečo by nemohli byť dve… až sa z toho stane celý sud. Ale veď ty za to nemôžeš! Oni chceli piť, a nebudeš hádam s nimi sedieť ako držgroš s kofolou.

5. Od zajtra začínam cvičiť.

Po pár dňoch si uvedomíš, že nemáš šancu stihnúť vyformovať postavu a vzdáš sa ešte skôr, než si stihol na drepy čo len pomyslieť.

6. Od dnes už nefajčím.

To si pomyslíš, keď vidíš tú kopu pomačkaných škatuliek od cigariet a spomenieš si na to isté pomyslenie aj spred minulého skúškového.

7. Je to hneď za rohom. Už sme tam.

Síce nemáš ani šajnu, kde sa daný bod miesta nachádza… ale nebudeš predsa za hlupáka, ktorý sa nevyzná v orientácii.

8. Už som na ceste. O chvíľu som tam.

V skutočnosti si doma ešte narýchlo upravuješ vlasy alebo hľadáš kľúče a rozmýšľaš, na čo sa vyhovoríš, keďže budeš určite najmenej 15 minúť meškať.

9. Dnes pôjdem spať skôr.

Ale to by si najprv musel vypnúť wifi alebo prerušiť pokec s kamarátom z internátnej izby nad tebou.  Nevadí, možno to vyjde nabudúce.

10. Príde len pár kamarátov.

Z troch ľudí, ktorých si pozval, každému robil spoločnosť veľký sprievod. A tak sa z malého, nevinného stretnutia vykľula veľká párty. Dobrého sa všade veľa zmestí, dokým vás nepríde upozorniť vrátnik či sused.

 

Zdroj: www.sme.fici.sk

Tagged , , ,

Pridaj komentár