challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

10 otázok, ktoré vedia vytočiť každého študenta z internátu

Študenti z internátov sa musia niekedy popasovať s netolerantnými spolubývajúcimi či oveľa intenzívnejšie premýšľať, čo si navariť na obed a hlavne s čím. Sami vedia, že to nie je ružové a keď sa ich to ešte spýtate, je to pre nich čerešnička na torte. Ktoré otázky vedia naozaj vytočiť každého študenta bývajúceho na internáte?

xxx1. Neprekáža ti, že bývaš na izbe s ďalšími dvomi ľuďmi?

Pre spoločenských ľudí je to super šanca na nadviazanie nových kontaktov. No veľakrát zohráva rolu aj to, s kým izbu študenti zdieľajú. Príchody na izbu nadránom či nedostatok priestoru na učenie počas skúškového zaručene nepotešia.

2. Máte tam šváby?

Ploštice, šváby a iný hmyz sú len tam, kde je neporiadok. Avšak chov na izbách je legálny, v prípade záujmu o prehliadku kontaktujte našu stránku, vstup je 2 eurá.

3. Musíš sa sprchovať v žabkách, lebo tam máte pleseň?

Záleží to to od konkrétnych internátov a šikovnosti upratovačiek. Veľa študentov však chodí preventívne v žabkách, pretože na bežné ľudské pozostatky ako vlasy, nechty, chlpy natrafia bežne.

4. Nebolo by ti lepšie na priváte?

Niekto si viac potrpí na väčšie súkromie na priváte, avšak problémom môže byť nedostatok financií. Na druhú stranu, veľa študentov sa zhodne, že k pravému vysokoškolskému životu neodmysliteľne patrí internát.

5. Dokážeš sa tam normálne vyspať?

Spolubývajúci, ktorí nechrápu a štuple do uší by mohli napomôcť dobrému spánku. Ak samozrejme nebývate nad Elamom alebo iným disko barom, potom je to dosť… ťažké.

6. A to si tam aj perieš?

Nie, študenti majú jedno tričko a jedny džínsy na tridsať dní. A už keď idú prať, tak v spoločnej práčovni za poplatok.

7. Upratovačky vám chodia upratovať aj izby?

Hoci sa na sociálnych sieťach prezentujú izby internátov ako v zlom stave, v skutočnosti to nie je robota upratovačiek. Tie sa mihnú s mopom maximálne na chodbe. Za poriadok na izbách sú zodpovední študenti a 3x do roka aj upratovačky.

8. A čo tam robíš cez víkend?

To, čo v iné dni. Len s tým rozdielom, že internát vyzerá ako mesto duchov. Ožíva po sviatkoch a prázdninách s príchodom študentov.

9. Aj si tam niečo akože varíš alebo ješ len wiffonky?

Cestoviny, párky v rýchlo varnej kanvici a iné jedlá sú tie, ktoré si študenti môžu uvariť ľahko z dostupných kuchárskych náčiní, ktoré si priviezli z domu alebo požičali z kuchynky. Iní si nevaria vôbec. Menzy sú však známe nízkymi cenami, ktoré sú prijateľné pre študentov.

10. Je na tvojom intráku zakázané piť alkohol? Čo sa stane, ak ťa načapú?

Oficiálny zákaz je. Poznáte však študenta, ktorý by ho dodržiaval? Ak načapú študenta, stane sa, teta vrátnička vyhreší a život ide ďalej.

Tagged , ,

Pridaj komentár