challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

3 dôvody, prečo by si mal každý vysokoškolák ihneď kúpiť rozmarín!

Ak sa aj vy nachádzate v strede skúškového obdobia, zbystrite pozornosť. Pokiaľ hľadáte nejaké urýchľovacie metódy, ako na lepšie učenie, máme pre vás riešenie v podobe rozmarínu. Tu sú 3 dôvody, prečo by ste si ho mali okamžite kúpiť.

rozmaryy

 

 

1.) Dobre pôsobí na pamäť

 

Britská univerzita Northumbria University ešte minulý rok verejnosti avizovala, že bylinka rozmarín pozitívne pôsobí na pamäť. Prišlo sa na to pomocou výskumu, v ktorom študenti, ktorí boli zatvorení v učebni s rozmarínovou vôňou, dosahovali o 5-7% lepšie výsledky ako študenti, ktorí boli v druhej miestnosti s ,,obyčajnou“, t. j. nerozmarínovou vôňou.

 

2.) Je v obmedzenom množstve

 

Bombastický účinok rozmarínu sa rozniesol tak rýchlo, že sa študenti rozhodli poistiť už pred skúškovým a vykupovali ho vo veľkom. Obchodníci zo siete Holland & Barret sa pre médiá vyjadrili, že v roku 2017 bol v ich spoločnosti zaznamenaný záujem o rozmarín až o 187 % vyšší ako minulý rok! Aj toto je dôvod, prečo ho ísť kúpiť hneď – míňa sa totiž rýchlosťou blesku.

 

3.) Príroda

 

Tretím plusom je, že rozmarín je bylinka. Je to nechemický a neorganický prvok priamo z prírody a tak sa nemusíte obávať, že budete konzumovať nejakú ,,chémiu“. Pre vašu pamäť je táto bylinka počas skúškového veľký malý zázrak. 🙂

 

 

Zdroj: refresher.sk

Tagged , , , , , , ,

Pridaj komentár