challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

4 veci, ktoré o vás veľa povedia: Viete, čo si (ne)obliecť na pohovor?

Vo výroku oblečenie robí človeka je kus pravdy. Platí to obzvlášť na pohovore. Personalisti vedia odhadnúť vašu osobnosť a schopnosť adaptovať sa do spoločnosti len pri pohľade na outfit, v ktorom prídete na pracovný pohovor. Detailne si nevšímajú len odpovede na otázky či gestikuláciu, ale i vaše oblečenie. Zistite, čo o vás napovie strih či farba outfitu.

opportunity-3185099_960_720

 

Farba oblečenia

Najideálnejšou farbou na pracovný pohovor je modrá farba. Napovedá o zodpovednosti, sebavedomí, súťaživosti. Kontrastné farby prezrádzajú dominantný a silný typ osobnosti. Červená je farbou vodcovstva a budete pôsobiť úspešne. Na pohovor sa však odporúča obliecť sa skôr do tmavočervenej. Čierne oblečenie pôsobí zodpovedne, seriózne. Najhoršou farbou na pracovný pohovor je oranžová, pretože sa spája s neprofesionalitou.

 

Štýl oblečenia

U mužov nie je vždy najlepšou voľbou oblek, pretože môžete pôsobiť na budúceho zamestnávateľa prekvalifikovane. Napríklad ak by ste si zvolili na pozíciu shop assistanta oblek, zamestnávateľ si môže myslieť, že ste príliš ambiciózny. Ak si žena na pohovor do administratívy oblečie kvetinové šaty a doladí k nim rozpustené vlasy, nepôsobí úspešne. Vyhnite sa zvieracím potlačiam či príliš krátkym sukniam a šatám.

 

Značky

Môžu drahé hodinky či luxusné kúsky, ktoré majú výrazné logo, napomôcť k lepšiemu dojmu? Odpoveď je nie. Kancelária nie je miesto, kde by sa zamestnanci mali porovnávať v tom, kto má lepšie finančné zabezpečenie.

 

Detaily

Personalisti si všímajú detaily. Zlá manikúra, staré oblečenie či mastné vlasy vám plusový bod u personalistu nezaručia. Vyvarujte sa prehnanému mejkapu, silnej vôni. Zo šperkov voľte ako doplnok radšej malé a elegantné kúsky. Vaša kabelka či aktovka by mala byť čistých línii, bez výrazných potlačí a nápisov či krikľavých farieb.

 

 

Zdroj: Brightside

 

 

Tagged , ,

Pridaj komentár