challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

45-ročný muž dáva rady mladým: toto si musíte prečítať!

Ak ste práve odštartovali život -ročných alebo už v tejto kategórii nebodaj ste, zbystrite pozornosť. Štyridsaťpäťročný bloger a spisovateľ Mark Manson zbieral skúsenosti a rady od svojich čitateľov a výsledky zverejnil na svojom blogu. Sú to skúsenosti, na ktoré prídete časom aj vy. Týchto 9 by ste si mali prečítať už teraz.

ddd

1. Starajte sa o svoje zdravie

Nie nadarmo sa hovorí, že zdravie máme iba jedno a za peniaze si ho nekúpite. Ochrániť ho môžete len jediným spôsobom – začnite sa o neho starať už dnes! A ako? Pravidelne cvičte, jedzte zdravo a nepodceňujte lekárske zdravotné prehliadky.

 

2. Povedzte ,,zbohom“ ľuďom, ktorí si vás nevážia

Správa sa k vám niekto zle a vôbec vás nerešpektuje? Naberte odvahu a opustite ho. Múdry človek sa obklopuje len tými, ktorí majú rovnakú cenu ako on. Ak sa budete riadiť týmto pravidlom, uvidíte, že sa vám bude ľahšie žiť.

 

3. Správajte sa pekne ku svojim blízkym

Vek 30-40 rokov je pre človeka hotová katastrofa: úmrtia rodičov, prichádzajú rozvody či sú choré deti. Ak máte vo svojom okolí niekoho takého, neváhajte a pomôžte mu. Raz sa vám to môže oplatiť dvojnásobne

 

4. Sústreďte sa na to, v čom ste dobrí

Je veľmi ťažké robiť viac vecí naraz. Môžete byť úspešní v niekoľkých sférach či profesiách, no príde čas, kedy si budete musieť vybrať jednu a tú najdôležitejšiu, ktorú potom budete rozvíjať.

 

5. Risk je zisk

Ak vám nevyhovujú nejaké veci, zmeňte ich. Nedarí sa vám vo vzťahu? Začnite nanovo. Ste v nevhodnej práci, ktorá vás nenapĺňa? Vyberte si takú, kde sa môžete naplno realizovať.  O pár rokov budete hrdí na svoje zmeny!

 

6. Učte sa

Snažte sa napredovať, neustále zlepšovať svoje schopnosti a zároveň získavať aj nové. Nikdy sa nezastavujte.

 

7. Nechajte život plynúť

Žiaľ, veľakrát sa v živote stáva, že niečo, čo sme si naplánovali, nám nevyjde. Budúcnosť je neistá, situácia sa stále mení a nič sa nedá na 100 % predpokladať. Nekontrolujte svoj život. Ľahko sa totiž môže stať, že ak nepôjde všetko podľa vašich plánov, prepadnete panike.

 

8. Rodinné vzťahy sú alfou omegou

Venujte svoj čas rodine. Rodina je v živote veľmi dôležitá. Pochopíte to, keď vám zomrú rodičia alebo sa stanú iné nepríjemné prekvapenia v rodine. Podpora blízkych je na nezaplatenie.

 

9. Majte sa radi

Trápite sa a obviňujete nad svojou povahou, neúspechmi či inými vecami? Odnaučte sa to. Buďte na seba trpezliví a naučte sa odpúšťať druhým. Každý deň sa potešte nejakou maličkosťou alebo urobte radosť druhým. Len tak si dokážete užívať život. Život je príliš krátky na to, aby ste sa nemali radi.

 

Zdroj: chillin.sk

Tagged , , , , ,

Pridaj komentár