challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

5 chýb, ktoré by v životopise nemali byť

Pri hľadaní práce je dnes už podmienkou, aby uchádzač o prácu priložil k žiadosti aj svoj životopis, prípadne motivačný list. Ak nechcete vyzerať ako hlupák a máte o prácu vážny záujem, pokúste sa vyvarovať týchto chýb.

Curriculum vitae written on typewriter

1. smoulinka21 alebo superman55

Takýto nick vyzerá skvelé, ako predpona Vašej e-mailovej komunikácii, ale maximálne tak na pokeci, alebo v nejakej zoznamke. Ak je takýto nick pred zavínačom vo Vašej mailovej adrese, tak je to prvý impulz na to, že personalista, ktorý robí výber na pracovnú pozíciu možno ani neprečíta Váš životopis, aj keby ste v ňom mali, že pracujete v Slovenskej akadémii vied.

2. Kozy von, alebo veľké svaly

Dajte si zaležať na fotke, ktorú vkladáte do CV. Mala by byť jeho súčasťou, no aj jej vyobrazenie čo-to napovie. Fotky, kde vyzeráte ako Barbie v sexi plavkách si nechajte pre priateľa, rovnako tak aj fotku z posilňovne si zaveste na sociálne siete. Fotku, ktorú vkladáte do CV dajte vyhotoviť profesionálovi. Mala by tam byť Vaša tvár a trup maximálne po prsia.

3. Spisovateľ

Dlhý životopis je nudný a pravdepodobne si to personalista neprečíta ani dokonca. Ak mu však na to dáte dôvod, rád sa pobaví. Pekná “chibička” mu dá dôvod na prečítanie CV dokonca. No už menej motivácie bude mať na to, aby Vás pozval na pohovor.

4. Všade bol, všetko vie

Naberajte prax, kde sa dá už počas štúdia, aby Vaše CV neobsahovalo len Vaše meno a absolvované školy. No nepíšte úroveň angličtiny expert ak po vete I’m Peter začnete koktať. Píšte len pravdivé zručnosti a to, čo Vám ide najlepšie.

5. MS-Word patrí na šrotovisko

95% CV, ktoré prídu do schránky personalistovi sú vo formáte .docx, alebo ešte horšie .doc a obsahujú len strohý text. Nebojte sa použiť kreativitu, pripojte farby (s mierou) a ikonky mailu, či telefónu. Ak to všetko zvládnete, uložte súbor do formátu PDF. Takýto súbor sa nedá upravovať personalistom a máte istotu, že aj pri inom nastavení programu MS-word, alebo použitej znakovej sade máte istoty, že sa personalistovi zobrazí životopis správne.

Zopár typov, ako by mohli vyzerať pekné životopisy…

Tagged ,

Pridaj komentár