challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

5 filmov zo študentského prostredia, ktoré by si mal pozrieť každý študent

Študentské prostredie je téma, ktorá inšpiruje režisérov už desaťročia. Vznikajú tak filmy o študentských láskach či “starostiach” mladých ľudí a niektoré z nich si získali srdcia divákov natoľko, že patria k ich najobľúbenejším už roky. Pozrite si zoznam 5 filmov, ktoré sú niečím zaujímavé a mal by si ich pozrieť každý študent.

5 filmov o študentoch

 

1.Pomáda

Muzikál, v ktorom zahviezdila Olivia Newton-John a John Travolta, vznikol ešte v roku 1978. Romantický príbeh o láske a intrigách sa odohráva v 50. rokoch na americkej škole Rydell. Piesne ako You’re the one that I want, Summer nights či Greased Lightning sa hrávajú na oldies diskotékach či v niektorých rádiách podnes. Pozrite si legendárny film o Sandy a Dannym, na ktorom fičali aj vaši rodičia.

2. 10 dôvodov, prečo ťa nenávidím

Opäť starší film, z roku 1999. Dej filmu o dvoch mladých teenageroch, drzej Kat v podaní Julie Stiles a Patricka v podaní Heatha Ledgera, priblíži divákovi svet študentov z prostredia americkej strednej školy. Film je dobrým dôkazom toho, že aj z nenávisti môže vzniknúť láska a že podplatiť niekoho, aby s niekým chodil, sa nevypláca.

3. Gympl

Príbeh o partii gymnazistov je viac zo “súčasnosti” a bude bližší pravdepodobne aj mladším ročníkom. Na pozadí záľuby k maľovaniu a graffiti sa však odkrývajú hlbšie problémy študentov ako rozpor medzi predstavami gymnazistov a školy, ktorá podľa nich o živote nič nevie, medzi pravidlami a slobodou. Dramatickosť filmu dopĺňa hip-hopová hudba. V hlavných rolách sa predstavili Jirka Mádl a Tomáš Vorel mladší.

4. Všetko najhoršie

Ide o nový film, ktorý mal premiéru v roku 2017. Žánrom sa radí medzi mysteriózne a hororové filmy. Vysokoškoláčka Tree prežíva stále dokola ten istý deň s rovnakým koncom – na konci dňa ju niekto zavraždí. Film pojednáva nielen o hľadaní vraha vysokoškoláčky, ale i o možnosti prehodnotiť svoje povýšenecké správanie a stať sa lepšou osobou. Tree si zahrala Jessica Rothe.

5. Učiteľka

V roku 2016 vyšiel kontroverzný film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Zuzana Mauréry sa predstavila v role učiteľky-mrchy, ktorú by nechcel mať ako triednu učiteľku žiadny žiak. Podplácanie, intrigy či milostné pomery – to všetko nájdete v príbehu, ktorý sa odohráva na začiatku 80. rokov. Film je zrkadlom vtedajšej spoločnosti a dôkazom, že jedna učiteľka môže zruinovať nielen zaužívané školské pravidlá, ale i študentov a ich rodičov.

 

 

Tagged , ,

Pridaj komentár