challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

5 hororov, ktoré si na Halloween musíš pozrieť

Filmy sa delia na dva druhy: tie, na ktoré ľahko zabudneš a tie, ktoré ťa nejakým spôsobom poznačia. Keďže ide Halloween, vybrali sme 5 hororov, ktoré vás určite poznačia – v tom strašidelnom slova zmysle. Pozrite si zoznam filmov, ktoré by zaručene vo vašej ,,halloweenskej“ zbierke hororov nemali chýbať.

 

Sirotinec (originálny názov: The Orphanage)

Číslo jeden má horor, v ktorom sú v hlavnej úlohe mŕtve deti. Už to znie samo o sebe desivo. Hlavná zápletka je v tom, že sa matke stratí jej syn. Keď začne po ňom pátrať, dostane sa až do sirotinca, v ktorom vyrástla. A až tam zisťuje, že jej detský domov nebol taký ružový, ako si myslela.

TO (originálny názov: IT)

Táto pomerne novinka zavítala do našich kín iba pred niekoľkými mesiacmi. Príbeh o strašidelnom klaunovi z pivnice, ktorý požiera deti, sa teší priaznivým reakciám od divákov. Film natočený podľa bestselleru Stephena Kinga je niečo, čo ti spraví husiu kožu.

Izba 1408 (originálny názov: 1408)

Izba č. 1408 v Dolphin hoteli v New Yorku nie je obyčajná. Zavíta do nej spisovateľ, ktorý píše o paranormálnych aktivitách. A v izbe sa len budú diať veci! Podobne ako horor It, aj tento film vznikol podľa knihy Stephena Kinga.

Kruh (originálny názov: The Ring)

Klasika, ktorá aj po rokoch od premiéry desí. Ak si niekto pozrie čudnú kazetu, následne mu zazvoní telefón. A jeho život už nebude nikdy ako predtým. Bude mať totiž posledných 7 dní života a na siedmy deň ho príde navštíviť duch malého dievčaťa. Horor sa dočkal aj pokračovania.

Sinister (originálny názov: Sinister)

Hlavnou postavou je spisovateľ, ktorý nájde na povale škatuľu s videokazetami. Po prezeraní je z jej obsahu zhrozený: sú na nich zachytené vraždy akéhosi maskovaného vraha. Čoskoro zistí, že vrah nepochádza zo sveta živých. Z tohto filmu budeš mať zaručene zimomriavky.

Zdroj: youtube.com

Tagged , , , , , , , , , , ,

Pridaj komentár