challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

8 bizarných povolaní, ktoré len tak ľahko na pracovnom portáli nenájdeš

Na svete existuje veľa netradičných, niekedy až bizarných povolaní. No sú aj také, o ktorých si možno ani len netušil, že môžu figurovať na pracovných portáloch. Podal by si do niektorého z týchto povolaní svoj životopis?

mermaid-melissa-manatee-kiss-Feb-2016

 

1. Profesionálna morská panna

Znie to jednoducho, až priam étericky. Profesionálne morské panny však musia spĺňať neľahké kritéria, aby si vedeli zarobiť: ovládanie freedrivingu, niekoľkohodinové tréningy, zadržanie dychu na 4-5 minút. A to všetko len preto, aby mohli s umelým chvostom robiť pre (nielen detské) oči skvelú šou pod vodou.

 

2. Pískač

Máš rád hudbu a spev, no nevieš spievať? Američan Dave Stanucci vydal album a teší sa veľkej obľube…a jeho job? Namiesto spievania do mikrofónu píska.

 

3. Ohrievač postele

Je to presne taká práca, ako názov napovedá – celé dni niekto vylihuje  v posteli v luxusných hoteloch, aby niekomu vyhrial miestečko na spanie. Avšak netešte sa, že si v práci zdriemnete, takéto zohrievanie v špeciálnom obleku trvá len pár minút a potom vás vyženú z postele.

 

4. Žuvačkológ

Pracovná náplň žuvačkológa je sedieť v laboratóriu niekoľko hodín denne a žuť žuvačky. Hodnotíte kvalitu žuvačky, robíte bubliny… čo môže trvať aj dni, týždne či mesiace! Podstatné je, aby  vaše chuťové poháriky a nos boli vycibrené tak, že výrobcom budete schopní zreferovať, ktoré umelé látky môžu odstrániť.

 

5. Kontrolór vodných toboganov

Cestovná kancelária First Choice ponúka práve túto prácu. Hlavnou podmienkou je ochota cestovať a kĺzať sa po toboganoch. Za pol roka môžete zarobiť od 15-20 tisíc eur.

 

6. Au-pair pánd

Požiadavky pre prijatie nového zamestnanca: vek aspoň 22 rokov a aspoň základné znalosti o pandách. Musíte sa venovať 365 dní v roku malým pandám a prežívať s nimi všetky radosti a starosti v živote mláďaťa.

 

7. Ochutnávač čokolády

Hoci vyzerá na prvý pohľad ako znamenie snov, ochutnávači pripomínajú, že nejedia, len ochutnávajú. Medzi každou ochutnávkou si musia urobiť pauzu aspoň 30 sekúnd, zjesť niečo slané a vypiť pohár teplej vody, aby sa ich zmysly „dali späť do poriadku“. Pracovné prostredie je navlas rovnaké ako u žuvačkológa – laboratórium, vzorky….

 

8. Profesionálny spáč

Možno, že keď uspejete ako vyhrievač postele, dostanete dobré referencie a môžete sa v NASA laboratóriách uchádzať o pozíciu profesionálneho spáča – skutočná práca snov. Ak vás laboratórium neláka, môžete to vyskúšať vo fínskom hoteli, kde zháňajú testovačov kvalitných postelí. Musíte mať však vzťah k písaniu a vedieť napísať dobrú recenziu.

 

Zdroj: www.fici.sme.sk

Tagged , , ,

Pridaj komentár