challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Absolventi, zbystrite pozornosť: na TOTO si v lete dajte pozor!

Ste absolventom strednej či vysokej školy? V tom prípade by ste nemali zabúdať na dôležitú informáciu, ktorá vás v prípade zabudnutia môže vyjsť nepekne draho. Týka sa cestovania.

vlacikk

 

V roku 2014 vyšiel zákon o bezplatnom cestovaní železničnou dopravou pre študentov a dôchodcov. Do platnosti vstúpil 17. novembra na Deň študentstva. Štvrtý rok užívajú dopravu zdarma deti do 15 rokov, študenti stredných škôl, študenti vysokých škôl do 26 rokov a dôchodcovia. Nie je to síce žiadny luxus, avšak popri vedení skromného študentského života je dobré každé ušetrené euro. Zákon má však malú ,,dieru“, na ktorú mnoho z nás zabúda. Zbystriť pozornosť by mali najmä absolventi.

 

Zákon o bezplatnej železničnej doprave totižto nepovažuje za študenta osobu hneď druhý deň po vykonaní záverečnej skúšky. Ak ste teda úspešne zvládli maturity a štátnice, od nasledujúceho dňa už nie ste oficiálne študentom. Je to tak aj napriek tomu, že ISIC máte platný až do septembra. Výnimkou nie sú ani tí študenti, ktorí sú po strednej škole prijatí na vysokú školu a ani študenti pokračujúci z bakalárskeho na magisterský stupeň. V lete si budete musieť za lístok zaplatiť. Ak na túto ,,dieru“ zabudnete, budete musieť platiť nepekne mastnú pokutu.

Tagged , , , , ,

Pridaj komentár