challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Ako prežiť prvý týždeň v škole?

Všetci sú v strese pred prvými dňami v akejkoľvek škole alebo zamestnaní, takže nie je hanba priznať si, že máme vlastne trochu strach z toho, ako to na vysokej škole všetko bude. Naše tipy vám pomôžu zvládnuť aspoň tie základné záležitosti, ktoré vám pred začiatkom školy nedali spať.

Ako prežiť prvý týždeň v škole?

Kľud!

Prvý školský týždeň je udalosť rovnako stresujúca ako návšteva u zubára- človek nemôže dospať, v čakárni sa potí, plače, omdlieva strachom, potom vojde do ordinácie a …. zubár sa pozrie do úst, odporučí čistiť zuby a pošle vás domov. A vy idete domov, pripadáte si ako hrdina a pýtate sa sami seba, čoho ste sa to vlastne tak trápne báli, keď to prebehlo vcelku rýchlo a bezbolestne. Prvý týždeň na výške je úplne rovnaký.

Terapia informáciami

Čo ak všetci moji spolužiaci boli na zoznamovacom večierku a teraz sú najlepší kamaráti a ja zostanem navždy sám/sama? Čo ak si na mňa niekto zasadne? Čo ak je ten učiteľ šmejd a ja som si mal/mala vybrať toho druhého. Nepanikárte, radšej pozerajte na Facebook, kľudne vám môže zachrániť, prípadne ukľudniť zadok. Hľadajte sa v skupinách – nejaký z vašich spolužiakov určite už pre váš ročník niečo založil. Tu sa môžete pýtať a zoznamovať koľko len chcete, okrem toho sa vždy nájde aktivista z vyšších ročníkov čo odpovedá na zvedavé dotazy ohľadom náročnosti predmetov a pováh pedagógov. Pokiaľ aktivista chýba, pridajte sa do skupiny o rok starších študentov.

Účasť vám zachráni zadok

Aj keby vám aktivista tvrdil, že na ten predmet nemá zmysel chodiť, pretože profesor je v pohode a skúšku spravíte sedliackym rozumom, aj keby prednáška bola skoro ráno, aj keby sa vám vôbec nechcelo, pretože sa vonku ženú všetci čerti, BEŽTE TAM. Nielenže sa sedliacky rozum aktivistu môže líšiť od toho vášho, ono sa aj informácie o predmete na internete môžu líšiť od reality. Naviac nie je úplne na škodu zistiť si, ako vôbec vyzerá profesor a kedy má konzultačné hodiny. Tiež sa často stáva, že požiadavky každý počuje po svojom, takže vypytovať sa spolužiakov za čo pedagóg navalí kredity, je činnosť niekedy dosť frustrujúca.

Prvý týždeň si vždycky urobte časovú rezervu pred začiatkom prednášky. Môže sa stať, že učebňu budete hľadať, čo je samo o sebe stresujúce, nie to si to ešte komplikovať faktom, že už tam máte sedieť a tváriť sa inteligentne. Niektorí vyučujúci neskoré príchody nerieši, iní vás vyhodí alebo zamkne dvere. Navyše tým ochudobňujete sami seba – nie je nad to prilietnuť neskoro a zistiť, že nielenže profesor všetko dôležité už povedal, ale ani sa nemáte kam usadiť, pretože všetky miesta sú plné

Pridaj komentár