challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Bakalárska práca o Rytmusovi: Úspech alebo katastrofa?

Prvé septembrové dni boli na sociálnych sieťach zaujímavé. Buď sa ľudia pohoršovali nad slovenským školstvom, alebo boli nadšení z netradičnej bakalárky. Rytmus na svojom Instagrame zobrazil fotku bakalárskej práce, ktorej obsah nebol o nikom inom, len o slávnom rapperovi.

pocutac

 

V skutočnosti to bolo inak

Fotografia, ktorú zverejnil Rytmus a vyvolala vlnu diskusií, niesla titulok Fenomén Patrik ,,Rytmus“ Vrbovský s podtitulom Era Bengoro Bozk na rozlúčku Kral Zajebal. Oficiálna verzia práce však vulgarizmy z podtitulu neobsahuje. Autorka práce, Veronika Moravčíková, sa vyjadrila, že nechala pre Rytmusa zhotoviť špeciálnu tvrdú väzbu, ktorá obsahovala aj spomenuté vulgarizmy v podtitule. Sú to Rytmusove albumy v poradí, v akých vyšli.

 

Chýbala jej odvaha na napísanie o Rytmusovi

Veronika priznáva, že síce zvažovala písať o Rytmusovi už dávnejšie, zo začiatku jej na to chýbala odvaha. Mala schválenú inú, tradičnejšiu tému, no napokon sa rozhodla vrátiť ku pôvodnému plánu. Chcela napísať bakalárku, ktorá by obsahovala niečo nové. Prácu si môžete prečítať v elektronickej verzii, link nájdete na konci článku.

Komisia ohodnotila Veronikinu prácu známkou A. Vďaka negatívnym ohlasom na internete má už aj námet na diplomovú prácu: ,,Nápadov mám viac. Jedným z nich je zaoberať sa aj témou hejteri na internete. Výskum mi vlastne spravili takmer sami prostredníctvom svojich komentárov.

 

Rytmus vedel, čo sa chystá

Veronika priznala, že Rytmus vedel o tom, že o ňom vznikne práca, už vopred. Oznámila mu to na prednáške v Brne, kde vtedy hosťoval aj rapper Rytmus je s prácou nadmieru spokojný, s čím sa podelil aj s fanúšikmi na sociálnej sieti.

 

Veronikina práca v kocke:

Teoretická časť: Rytmusov život a kariéra

Praktická časť: 1. časť- pomocou semiotickej analýzy autorka opísala spôsob, akým sa Rytmus prezentuje vo videoklipoch

  1. časť- pomocou diskurzívnej analýzy autorka skúmala Rytmusovu komunikáciu s fanúšikmi na sociálnych sieťach
  2. časť- autorka zisťovala, aký vplyv má Rytmus na mladých ľudí.

 

Bakalárska práca: http://www.crzp.sk/crzpopacxe?fn=docviewCRZP

Zdroj: www.fici.sme.sk

Tagged , , , ,

Pridaj komentár