challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Ako byť úspešný na pohovore I. časť

Personalisti posudzujú kandidátov najmä podľa životopisov, ktoré od nich dostanú. Následne vás pozvú na pohovor a o tom, či dostanete prácu, môže rozhodnúť veľa detailov. Ktoré to sú, si môžete prečítať v článku.

pohovor

1. Čas príchodu na pohovor

Zrejme sa domnievate, že prísť skôr na pohovor je dobré a keď prídete neskoro, je to nevhodné. Prísť príliš skoro vám však môže skôr uškodiť. Ak prídete napríklad o 20 minút skôr pred plánovaným pohovorom, môžete tým vysielať personalistovi signál, že ste príliš nervózny.

 

2. Činnosti, ktoré robíte počas čakania na personalistu

Či pijete kávu alebo telefonujete, budú si vás ostatní vo firme všímať a na základe toho si môže o vás urobiť dojem personalista alebo recepčná. Dbajte radšej na to, aby ste boli pripravený na uvítanie sa s personalistom.

 

3. Vaše správanie k recepčnej

Spôsob, akým sa chováte ku recepčnej vo firme, o vás tiež môže veľa prezradiť. Bežnou taktikou personalistov je opýtanie sa na kandidáta aj recepčnej. Radíme byť preto milým a ústretovým ku každému, koho stretnete vo firme.

 

4. Ako podáte ruku personalistovi

Slabý stisk ruky prezrádza nedostatok sebadôvery. Dbajte na to, aby bol stisk vašej ruky pevný a nezabudnite aj na úsmev.

 

5. Ak súhlasíte, že si dáte kávu

Ak sa vás opýtajú, či si dáte kávu, odmietnite. Ak totiž firma nemá recepčnú, príprava by ostala na personalistovi a ten zrejme netúži mať s vami o 5 minút dlhší pozor len kvôli vareniu kávy.

 

6. Farba oblečenia

Personalisti si myslia, že čierna a modrá sú najlepšie farby, aké si môžete obliecť na pohovor. Vhodné sú aj iné konzervatívne farby, ako sivá a hnedá. A ktorá je tá najhoršia? Oranžová. Ak sa však hlásite na pozíciu, pri ktorej sa vyžaduje kreativita, nebojte sa odvážnejších a živších farieb.

 

7. Či si sadnete skôr, ako vás vyzve personalista

Ukážte rešpekt personalistovi tým, že počkáte na jeho pokyn, aby vás vyzval posadiť sa.  Prípadne počkajte, kým si personalista nesadne prvý a až potom sa usaďte aj vy.

 

Zdroj: www.karierainfo.zoznam.sk

 

Tagged , , ,

Pridaj komentár