challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Čo Vám sľubujú agentúry na spracovanie podkladov?

Možno ste sa s tým už stretli a možno nie. Existujú agentúry, ktoré Vám za finančnú odmenu vypracujú “podklady”pre Vašu záverečnú prácu. A v posledných rokoch rastú ako huby po daždi. Pozreli sme sa na praktiky a sľuby takýchto agentúr.

Agentúry na spracovanie podkladov - čo ponúkajú

Agentúry na spracovanie podkladov ponúkajú všelijaké služby. Ako sa v tom orientovať?

Nevravíme, že je to kóšer, ale ak človek nemá dostatok času, alebo schopnosti na to, aby si vypracoval diplomovú prácu sám, tak sa uchyľuje k možnosti vypracovanie podkladov pre záverečnú prácu práve u takýchto agentúr. Na Slovensku je ich už veľa a sľubujú rôzne záruky. Skúmali sme, ktoré sú tie najčastejšie.

Anonymitu garantujú všetky agentúry na spracovanie podkladov

Pri zadávaní objednávky požadujú agentúry na spracovanie podkladov Vaše osobné údaje, ale sú aj také, ktoré dokážu spracovať podklady aj na základe minimálnych informácií. Stačí im názov školy, názov práce, rozsah práce a dátum dodania. U tých je Vaša anonymita zabezpečená. Dokonca nemusíte použiť ani e-mail, ktorý bežne používate. Na túto príležitosť si vytvoríte nový mail. Google, Zoznam, Centrum, je to jedno, všade to máte zadarmo. Vo väčšine prípadov je s úplnou anonymitou spojená aj požiadavka platby vopred, čo je logické. Nakoľko v prípade insolventnosti je pohľadávka voči Vám nevymožiteľná.

Ak sa rozhodnete pre objednávku, pri ktorej agentúre poskytnete údaje, v tom prípade je možná platba po častiach. Agentúry na spracovanie podkladov požadujú platbu pred odoslaním konkrétnej časti práce, takých je najviac. Aj tu sú chránené Vaše údaje a agentúry si nedovolia poskytnúť ani e-mailovú adresu spoločnostiam na šírenie reklamných správ. Pred zadaním objednávky sa informujte, či má firma bezpečnostný certifikát.

Originalita

Pri originalite sa vedú rôzne polemiky, nakoľko agentúry na spracovanie podkladov dokážu garantovať originalitu spracovaných podkladov. Staršie a zabehnuté agentúry si nedovolia odoslať plagiát. Stať sa Vám to môže pri inzerentoch na rôznych inzertných portáloch ako bazar.sk, či bazos.sk. U agentúry si to môžete skontrolovať jednoducho. Viaceré agentúry poskytujú aj službu overenia originality. Pošlite im kopírovaný text z internetu, ktorý je aspoň rok starý a zaň napíšte svoj text, tak aby nadväzoval na kopírovaný. Agentúra Vám pošlete späť skontrolovaný dokument, v ktorom vyznačí zhodu. Tak budete vedieť ako zodpovedne pristupujú ku kontrole originality.

Kvalita

Každý o sebe napíše, že ponúka kvalitné spracovanie podkladov. Ale ako zistiť o akú kvalitu ide. Existuje veľa agentúr, ktoré spolupracujú s veľa autormi. No medzi nimi sú aj študenti, aj absolventi. Určite vyššiu kvalitu Vám ponúknu agentúry, ktoré vo svojom tíme majú ľudí s praxou, bez študentov. Existujú aj agentúry, kde majú len autorov s vysokoškolským vzdelaním 2. stupňa (napríklad táto agentúra na spracovanie podkladov). Overiť si to môžete jednoducho. Každá agentúra ponúka pracovné miesta páve na pozíciu spracovateľ podkladov pre záverečné práce. Pred objednávkou práce vyplňte formulár na ponúkanú pozíciu. Ak ste ukončili aspoň 1. stupeň VŠ, tak pošlite životopis, pridajte Vašu bakalársku prácu. Ak Vám odpíšu, že chcú nadviazať spoluprácu, tak viete, že agentúra prikladá význam viac na kvantitu, ako kvalitu a v tom prípade si pre spracovanie podkladov pre diplomovú prácu vyberte inú agentúru.

Komunikácia priamo s autorom

Agentúry na spracovanie podkladov majú v ponuke aj možnosť priamej komunikácie s autorom. No sú ešte aj také, ktoré vystupujú ako prostredník v komunikácii medzi Vami a autorom. Tu Vám hrozí, že pri náhlej potrebe odovzdať informáciu autorovi, sa informácia k nemu dostane až po víkende, ak pracovníci agentúry počas víkendu nepracujú.

Pri agentúrach, ktoré ponúkajú priamu komunikáciu sa ešte rozlišuje, či ide o komunikáciu prostredníctvom systému, do ktorého sa musíte otravne registrovať a prihlasovať, alebo o mailovú komunikáciu. Určite jednoduchšia komunikácia je mailová, pretože autorovi Vaša informácia príde rovno na e-mail a väčšina autorov si kontroluje e-maily denne, teda aj počas víkendu.

Tagged

Pridaj komentár