challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Home office nie je až tak fajn: predstava vs. realita

Dnes je celkom bežné, že firmy ponúkajú svojim zamestnancom home office – prácu z domu. Aj tebe sa rozžiarili oči pri predstave práce z domu: nebude ti za chrbtom šéf, budeš mať väčšie súkromie a nebudeš musieť vstávať o šiestej? Prečítaj si, aké to naozaj bude.

home office1. Vstávanie

Predstava: Jupí, žiadny budíček na 6:00, 6:15, 6:30! Pri home office máš hodinu k dobru, môžeš si v pokoji vychutnať raňajky, dať rannú sprchu a prečítal správy, na ktoré bežne nemáš čas.

Realita: Vieš, že máš tú hodinku k dobru a preto ideš spať noc pred prácou omnoho neskôr. Budík odkladáš, až ho úplne vypneš. Prebudí ťa telefonát z práce, prečo nie si on-line.

 

2. Priestor, v ktorom pracuješ

Predstava: Konečne nebudeš musieť sedieť v kancelárii, kde na teba ťahá klíma, všetci kolegovia naokolo sú chorí, kde sa tlačíš pri malom stolíku s ďalšími dvomi kolegyňami a šéf ti dýcha na krk.

Realita: Sedenie na posteli s notebookom ťa uspáva, na tvojom pracovnom stole sú rôzne haraburdy a všetko ťa rozptyľuje. V kuchyni ťa pri otvorenom okne ruší štekot psov a v obývačke sa pri zapnutom televízore nevieš sústrediť. Tvoj hlavný krok pred prácou z domu bude nájsť si vhodné pracovné miesto.

 

3. Koncentrácia na prácu

Predstava: Žiadni kolegovia, žiadne otravné otázky, žiadne kávičky s kolegyňami, kvôli ktorým potom nestíhaš prácu!

Realita: Teplo domova ti poskytuje dostatok súkromia a máš zapnutý youtube kanál o gorilách až po chat na facebooku, a koncentrácia je v… zdialená.

 

4. Obed

Predstava: Dnes nijaký firemný bufet či reštaurácia s menúčkom, nad ktorého vysokou cenou sa ti chce plakať. Dnes to bude chutný, zdravý obed!

Realita: Nevieš, na čo máš chuť. Potom vieš, na čo máš chuť, ale nemáš doma na to suroviny. Následne rýchlo googliš, čo sa dá uvariť zo surovín, ktoré ponúka chladnička. Po hodine konštatuješ, že varenie je veľmi náročné. Medzi odbiehaním do kuchyne k sporáku a vybavovaním mailov si rád, keď sa ti obed nepripáli.

 

5. Superrobot v práci, aj doma

Predstava: Keďže si doma, mohol by si stihnúť celkom dosť vecí: dať si oprať, vybehneš na chvíľu von so psom a cez obed si hádam stihneš pozrieť aspoň jeden diel seriálu.

Realita: Výkonný superrobot budeš maximálne medzi prepínaním služobných mailov a konverzácie na facebooku. Z jedného dielu seriálu sú tri a práca sa odmieta urobiť sama.

Tagged , ,

Pridaj komentár