challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Ľahká tajnička pre prváčika ti dá poriadne zabrať: vyriešiš ju?

Na prvý pohľad jednoduchá, no na ten druhý poriadny ,,zaberák“! Presne to je prípad tajničky, ktorú poslala do redakcie slovenského denníka mamička istého prváčika. Nedokázali ju vyriešiť ani dvaja dospelí s vysokoškolskými titulmi. Podarí sa to práve tebe?

 

Je bežné, že pri učení pomáhajú prváčikom rodičia. Čo však v prípade, keď nevyrieši celá rodina tajničku určenú pre 7-ročného žiaka? ,,Riešili sme to doma štyria, potom dvaja s titulom Mgr. a jeden doktor. Mali sme problém!“ znelo v liste od čitateľky. Zaskočená však neostala len dotyčná rodina, ale aj mnoho ďalších čitateľov, ktorí sa pokúšali o hľadanie správneho riešenia. Tajnička bolo ťažká z jedného dôvodu – boli v nej chyby. Ak máte chuť, pustite sa taktiež do krkolomného hlavolamu. Na konci článku si môžete overiť, či ste odpovedali správne.

 

Postup pri riešení

Na každú otázku sa odpovedá „áno“ alebo „nie“ a podľa zaškrtnutého políčka dostanete do tajničky písmeno. Dôležité je vpísať ich do tajničky podľa príslušnej farby. Príklad: Ak v otázke č. 1 dostanete písmenko S, vpíšete ho do prvého zeleného okienka.

 

 

Správne riešenie

Celá veta znie: ,,Stretneme sa v septembri.“

 

 

Zdroj: cas.sk

 

Tagged , , , ,

Pridaj komentár