challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Mladí milionári bez vysokej školy

Mená ako Steve Jobs, Bill Gates či Paul Allen si nespájame len s veľkým úspechom, ale sú známi aj pre ich sociálne pozadie- nedokončili vysokú školu. Poďme sa pozrieť na ich mladších kolegov. Vyvracajú mýtus, že bez vysokej školy to nikam dotiahneš.

kkk

Matt Mullenweg, zakladateľ WordPress

Ako prvého z boháčov Generácie Y (ľudia pod 30 rokov) predstavíme Matta Mullenwega. Mal vysoký počítačový „skill“. Už v 20-tke mal vytvorený základ pre WordPress a vyberal si medzi pracovnými ponukami firiem. Po skončení so školou pracoval pre CNET, odtiaľ však odišiel. Založil si vlastnú firmu Automattic, ktorá stojí za vznikom WordPress. Má 140 zamestnancov a ročne má cez 140 miliónov kliknutí.

Stacey Ferreira, zakladateľka MySocialCloud.com

Rok 2012 bol pre Stacey prelomový, kedy sa na ňu usmialo šťastie. Dozvedela sa, že boháč Richard Branson chce do jej stránky investovať a tak opustila brány školy. Na tomto projekte pracovala spolu s bratom Scottom od strednej školy. Pokračovali v tom aj počas prvých 2 rokov na vysokej. Zaujímavý projekt pritiahol i ďalšieho investora, boháča Murdocka.

David Karp, tvorca Tumblr

Tvorca 9. najnavštevovanejšej americkej stránky tiež sekol so školou. Už v 16-tich bol manažérom v UrbanBaby, internetovom fóre. V 2001 odišiel zo strednej na individuálny študijný plán, no stredoškolský diplom nikdy nezískal. Z domu odštartoval Davidville, na ktorom vybudol začiatky Tumblr-u.

Dustin Moskovitz, spolutvorca Facebooku a zakladateľ Asanu

Moskovitz bol študentom ekonómie na Harvarde, ale v 2004 odišiel spolu s Markom Zuckenbergom do Sillicon Valley, aby dotvorili svetový megaprojekt Facebook. Urobili to z neho miliardára. Zo spoločnosti odišiel v roku 2008 a založil webovú aplikáciu Asan, ktorá mu do vačku dala ďalšie peniaze.

Daniel Ek, zavedenie Spotify

Veľmi populárnu aplikáciu na prehrávanie hudby Spotify vytvoril len v 21 rokoch. Ek mal našliapnuté na dobrú kariéru inžinierstva na Royal Institue of Technology vo Švédsku, ale po 8 týždňoch utiekol, a urobil dobre. Služba má ročne viac než 32 miliónov predplatiteľov.

Mark Zuckenberg, zakladateľ Facebooku

Najpopulárnejším mladým boháčom súčasnosti je nepochybne Mark Zuckenberg. V roku 2004 odišiel z Harvardu s priateľmi do Silicon Valley, aby sa venovali Facebooku naplno. Stránka bola prvýkrát spustená z jeho internátnej izby vo februári toho roku. Na jeseň 2012 stránka vstúpila na trh s akciami, čo bol najväčší technologický postup všetkých čias so 16 miliardami dolárov.

Tagged , , ,

Pridaj komentár