challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Napísanie diplomovej práce chce obetu

Som pripravený na napísanie diplomovej práce?

Ak ste odpovedali áno, tak nemali sme na mysli len to, že ste s tým zmierený, ale aj to, ako ste na to pripravený. Viete čo všetko vás postretne? Napísanie diplomovej práce nie je “med lízať” 🙂

Napísanie diplomovej práce

 

Čo vám dá a čo vezme napísanie diplomovej práce?

Napísanie diplomovej práce je podmienkou pre úspešné ukončenie vysokoškolského štúdia (viac sa dočítate na Wikipedii čo je diplomová práca) a prináša so sebou veľa odopierania, sebakontroly (“žúrky” skončili) a psychickú záťaž.

Rátajte rovnako so stratou času, ktorá je priamoúmerná času, ktorý by ste mohli využiť na trávenie chvíľ so svojimi blízkymi, priateľmi, alebo ďalšiemu rozvoju svojej osobnosti.

Ak sú vám všetky hviezdy naklonené, tak to nemusí byť až také strašné. No museli by ste byť riadny “šťastlivec”, aby všetko do seba zapadlo tak ako má. Stačí, že vám do ideálnej konštalácie zasiahne (blbý) školiteľ, ktorý sa rád na vás povozí a ste v… Podobné to môže byť hneď na začiatku, keď v knižnici k vašej téme diplomovej práce nájdete sotva 10 zdrojov odbornej literatúry. Siahnuť po zahraničnej? Ak sa kamarátite s jazykmi, tak žiadny problém, ak nie, tak vám to napísanie diplomovej práce riadne sťaží.

Vypichli sme ten najhorší možný scénar, ale ako na potvoru a pri niektorých “šťastlivcoch” dosť reálny. Čo všetko vám dá a čo zoberie napísanie diplomovej práce je detailnejšie rozobrané v článku: Čo pohltí napísanie diplomovej práce?

Tagged

Pridaj komentár