challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Pomoc s diplomovou prácou – ako sa zorientovať?

V poslednej dobe sa trh s agentúrami, ktoré ponúkajú napísanie diplomovej práce, rozrástol do obrovských rozmerov a objemov. Veľa poradenských firiem, ktoré ponúkajú pomoc s diplomovou prácou, skúša uchytiť sa v odbore, ale aké skúseností prinášajú, v akej kvalite ponúkajú svoje služby? Zorientujte sa v tejto spleti.

Pri zadaní kľúčového slová napísanie diplomovej práce, nájdete v google mnoho odkazov na rôzne stránky, ktoré takéto služby ponúkajú. Ako sa zorientovať v spleti odkazov, ktoré si všímať? Podobný článok sme publikovali už minule pod názvom Spracovanie podkladov k diplomovej práci? Koho si vybrať?

Pomoc s diplomovou prácou - čo je vo vnútri?

Kvalitná pomoc s diplomovou prácou si potrpí na detailoch

Kvalitní poskytovatelia v oblasti poradenských služieb pre vysokoškolákov si dajú záležať na každom detaile. Preto aj ich stránky by mali vyzerať profesionálne, aj keď sa vám zdá, že rozhoduje obsah stránok. Áno, tak ako pri diplomovej práci rozhoduje obsah, tak aj pri prezentácii firmy rozhoduje obsah. Ale chceli by ste odovzdať diplomovú prácu, pri ktorej by bol síce zaujímavý obsah, ale formátovanie na nič a štylistika úbohá?

Ak si firmy, ktoré ponúkajú pomoc s diplomovou prácou nedajú zaležať na tom, ako vyzerá ich prezentácia na internete, potom kde sú záruky, že si dajú záležať na tom, aby vaša diplomová práca vyzerala dobre.

Rada od nás – ak si vyberáte agentúru na pomoc s diplomovou prácou, všímajte si aj precíznosť spracovania ich internetových stránok. Často nájdete aj stránky, ktoré vyzerajú ako z roku 1995, alebo dokonca nie sú postavené ani na doméne 2. stupňa, ale dokonca na doméne 3. stupňa. To znamená, že agentúra si nezaplatí pre svoju prezentáciu na internete doménu www.(nazov-firmy).sk, ale svoje www stránky postaví na hostingu zadarmo a doménové meno má tvar napr. www.(nazov-firmy).webbly.com a podobne.

Niektoré takéto stránky vznikli na podporu hlavného webu a odkazujú na hlavnú stránku spoločnosti, ktorá ponúka pomoc s diplomovou prácou.

História firmy

ktorá ponúka pomoc s diplomovou prácou

Pri vyberaní spoločnosti, ktorá vám v tomto smere podá pomocnú ruku sa poobzerajte aj po histórii firmy. Niektoré vznikli nedávno, čím môže nastať polemika ohľadom kvalifikovaných autorov, ktorých zamestnáva agentúra. Pre predstavu uvádzame, že na overenie si kvalitného autora potrebuje s autorom pracovať minimálne jednu “sezónu”, kde sa ukáže aké kvalitné sú spracované podklady pre diplomové práce, ako dokáže dodržiavať termíny a podobne.

Pri novovzniknutých spoločnostiach sa vám stane, že spracovanie podkladov sa natiahne, kvôli autorovi. Ale to vám nikto nepovie a vyhovárať sa budú na nemoc autora, ktorý mal podklady spracovať. Pravda je však taká, že autor nebol odskúšaný a firmu zradil. Buď s agentúrou, ktorá ponúka pomoc s diplomovou prácou prestal komunikovať celkovo, alebo je autor nedôsledný a nedodržal termíny. Chyba spoločnosti? Ani nie, len nemali overeného autora s ktorým by spolupracovali dlhšie, pretože firma vznikla nedávno.

Počty spracovaných podkladov

Dobrá spoločnosť sa pochváli, koľko podkladov spracovala a uvedie to na svojich stránkach. Tie “slabšie” sa veľmi nemajú s čím chváliť, tak údaj o počte prípadov, kedy pomohli s diplomovou prácou na stránkach neuvedú. Je to možno prehliadnuteľný detail, ale v konečnom dôsledku je to vodítko pre vás, pri výbere spoločnosti, ktorá vám ponúka pomoc s diplomovou prácou.

Myslíte si, že na stránke môžu uviesť stránky čokoľvek a akékoľvek číslo počtu spracovaných podkladov? Môžu. Ale aká je to serióznosť voči spolupracovníkom – autorom? Tí predsa vidia číslo objednávky a keď im príde zadanie s číslom napr. 223 a agentúra uvádza na stránke napr. 524, akú dôveru má mať autor voči spoločnosti? A napokon aj vy ako zákazník vidíte číslo objednávky, ktoré uvedie agentúra pre vaše zadanie. Skontrolujte si to, či to sedí s údajom na stránke.

Zamerajte sa na detaily

Zhrnutím by malo byť konštatovanie, aby ste mali oči otvorené a pri hľadaní agentúry, od ktorej vyžadujete pomoc s diplomovou prácou sa zamerali na každý detail, ktorý vám napovie viac. Ak všetko do seba zapadá a poriadne ste prelustrovali možnosti, tak sa skúste poradiť s nami. Máme prehľad o firmách na trhu.

Napíšte nám na info@vs-poradenstvo.sk

V najbližších článkoch pre Vás pripravujeme niečo o tom, čo je to Google Scholar a ako ho využiť pri písaní diplomovej práce a pozrieme sa aj pod kapotu nástroja Mendeley, vďaka ktorému máte citácie pod kontrolou

Tagged ,

One thought on “Pomoc s diplomovou prácou – ako sa zorientovať?

 1. Zaujímavá práca v zahraničí
  Nájsť si prácu je dennodenným problémom tisícok Slovákov. Často až bezútešná situácia núti hľadať rôzne spôsobí privyrobenia. Kvalitná a zaujímavá práca sa skutočne hľadá ťažko. Aj preto sa vďaka otvoreným hraniciam vydáva množstvo Slovákom hľadať prácu do zahraničia.
  Nástrahy práce v zahraničí
  Najmä pre ľudí bez skúseností, môže stáť snaha odísť za hranice a hľadať si prácu sám, na vlastnú päsť dosť draho. Prácu sa vám nemusí podariť nájsť hneď, ale vy si musíte platiť prenájom izby, míňate peniaze na vlastnú réžiu. Prácu sa vám môže podariť nájsť, ale môžete mať smolu na neseriózneho zamestnávateľa, ktorý vám nemusí vyplatiť sľúbené, alebo vám vyplatí len malú časť. Najviac zistíte, že ste neboli nikde riadne registrovaný a pri prípadnej kontrole inšpekciou si môžete spôsobiť ešte väčšie problémy.
  Aký je vhodný spôsob hľadania práce v zahraničí
  Čoraz preferovanejší spôsob hľadania práce alebo brigády v zahraničí sú sprostredkovateľské agentúry. Tie sú pod drobnohľadom, nakoľko sú prísne registrované a musia mať riadne povolenie na sprostredkovanie práce na Úrade práce a sociálnych vecí. Preto si môžete byť istý ich serióznosťou. Výhodou je tiež, že vám nájdu konkrétnu prácu za ktorú dostanete skutočne zaplatené.

  Kde si nájsť dobrú sprostredkovateľskú agentúru
  Širokú ponuku overenej práce môžete nájsť na stránke http://www.centrumprace.eu Overená spoločnosť s dobrými recenziami vám ponúka prácu a brigády v zahraničí. Okrem tradičnej práce v zahraničí vám táto firma ponúka aj leasing ľudských zdrojov.
  Aké sú ponuky práce v zahraničí
  Aktuálne si môžete vybrať z práce v zahraničí v rôznych krajinách ako napr. Nemecko, Veľká Británia, Holandsko… Veľký výber prác je v skladoch, mäsiarskych pozíciách, ale aj atraktívna práca na výletných lodiach. Záleží len na vašich schopnostiach, ale pri práci v zahraničí je cenené ovládanie jazyka, čo vám pomôže aj pri kariérnom raste.
  Brigáda v zahraničí
  Najmä pre študentov, alebo tých čo potrebujú preklenúť krátke obdobie bez trvalého pracovného pomeru sú zaujímavé brigády v zahraničí. S nastávajúcou letnou turistickou sezónou sú veľmi žiadaní animátori, ale tiež práca napríklad na farme. Prostredníctvom http://www.centrumprace.eu/ si môžete vybrať jednoducho overenú a dobre platenú prácu v zahraničí. Tiež je tu široká ponuka brigád v zahraničí.

Pridaj komentár