challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Posadnutá študentka zničila život svojej učiteľke

Príbeh, ktorý sa odohral v Cornwalle, je dobrým námetom na hollywoodsky trhák. Mladá 22-ročná študentka zámerne predstierala smrteľnú chorobu. Klamala tak vlastnej učiteľke, čím ju takmer pripravila o prácu, manžela a rodinu.

dievca

Nevinné stretnutie

Všetko sa začalo, keď sa študentka Elisa Bianco stretla s lektorkou Sally Rettalackovou na zdravotnom kurze na univerzite v Cornwalle. Obe si padli do oka a zblížili sa natoľko, že sa lektorka stala Elisinou osobnou tútorkou. V snahe udržať si priazeň Sally, Elisa si navymýšľala kopec klamstiev- rodičia ju ako malú zneužívali a že jej ostávajú tri mesiace života kvôli rakovine v pokročilom štádiu. Svoju rolu hrala dokonale. Falšovala lekárske správy a fotila sa v nemocničnej ambulancii, ako čaká na liečbu rakoviny.

 

Študentkina  dokonalá manipulácia

Elisa dosiahla svoj cieľ. Sally prišlo chorého dievčaťa ľúto a rozhodla sa, že odíde z práce a posledné mesiace života bude s ňou, aby mohla splniť Elisine posledné želania. Nasťahovala si ju k sebe do domu, kde bývali aj štyri Salline deti a jej manžel. Obetavá žena netušila, akého hada si chová na prsiach. Vďaka Elisinej manipulácii začali vznikať nezhody medzi manželmi, čo viedlo k rozchodu.

 

Aby toho nebolo málo, študentka si založila falošný profil na internetovej zoznamke. Vystupovala ako vdovec John, ktorý pracuje ako lekársky konzultant. So Sally si vymenili adresy a predtým, než sa stihli stretnúť, Elisa ,,pochovala“ imagárneho Johna. Mal vraj rakovinu pľúc. Lektorka bola zdrvená a presťahovala sa do Francúzska, aby začala nový život.

 

Pravda nakoniec vyšla na povrch

Až neskôr vďaka Elisinmu otcovi Sally zistila pravdu o jeho dcére. Súd Elisu uznal vinnou a poslal do väzenia na dva roky a osem mesiacov nepodmienečne. Na záver sa Sally vyjadrila pre médiá: ,, Pevne verím, že nemá nikoho iného. Musím s touto vinou a dôsledkami žiť celý život.“

 

Zdroj: http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/law-and-order/12061866/Teacher-loses-marriage-home-and-job-after-student-fakes-terminal-cancer-to-get-her-to-look-after-her.html

Tagged ,

Pridaj komentár