challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Skončili ste školu a neviete sa uplatniť? Skúste Rakúsko!

Už prvý pracovný pohovor môže zanechať pocit neistoty, keď študenti odchádzajú s pocitom, že zase nedostali šancu. Permanentne spomínaným dôvodom u zamestnávateľa býva málo praxe, nutnosť poznať nezmyselné interné procedúry, či programy spojené s určitými medzinárodnými spoločnosťami alebo u študenta neprijateľné mzdové/platové podmienky, prípadne mimoriadne množstvo povinností.

Hľadajte prácu v Rakúsku

Prečo teda neskúsite zájsť za hranice a neskúsite šťastie tam? Možno vaše schopnosti budú lepšie ohodnotené, či budete využívať vyššie benefity, prípadne motiváciu do práce.

Jednou z najpopulárnejších destinácii kvôli blízkosti, častej znalosti nemčiny a výhodnejším mzdovým/platovým podmienkam než u ostatných susedov, je práve Rakúsko. Od roku 2011 je pracovný trh našeho západného suseda otvorení aj pre našich pracovníkov ako zamestnancov, ale aj ako samostatne zárobkovo činných.

Keďže krajina zaviedla rovnaké odmeňovanie zamestnancov, nezohľadňujúc pôvod, mate príležitosť si rovnako zarobiť ako domáci. Najčastejšie vysokoškolské obory, ktoré sú vyhľadávané sú informačné technológie (priemerná mzda okolo €5,200, zdravotníci a lekári (€5,600), stredoškolskí učitelia (€3,800) či pedagógovia základných škôl (€3,000), apod.

Pomerne častým benefitom sú tiež 13-ty a 14-ty plat, výhodou je i primeraná dojazdnosť zo Slovenska do viacerých lokalít na východe Rakúska, či už aj väčšia adaptácia rakúskych občanov na našich zamestnancov. Samozrejme klasickými nevýhodami sú vyššia životná úroveň, ktorá je spojená s vyššími nákladmi na sociálne zabezpečenie, zdravotné poistenie, či dane.

Z portálov nájdete ponuky práce v Rakúsku, popri základných portáloch ako sú www.profesia.sk, www.kariera.sk aj na:

A ďalšie portály, ako napríklad www.jobkralle.at, www.jobpilot.at, www.karierre.at, www.locanto.at. Prípadne v Bratislave aktuálne prebieha veľtrh práce, ktorý organizuje profesia.sk – skúste sa poobzerať po pracovných ponukách na Profesia Days. Určite je z čoho vyberať. Vystavovatelia ponúkajú aj prácu v Rakúsku.

Tagged ,

Pridaj komentár