challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Šokujúci príbeh absolventa: odišiel z fakulty, lebo…

Juraj Hudák (63) bol vo svojom odbore kapacitou a po celý život pracoval na pôde univerzity. Mal však jeden obrovský sen, ktorý sa mu podaril uskutočniť až na staré kolená. Dal zbohom univerzite a išiel pracovať na miesto, o ktorom sníval celý život.

obrz

 

Štyri desaťročia v jednej práci

Juraj je vo svojej pracovnej sfére uznávaný odborník. Na Strojníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach pôsobil ako odborný asistent a pedagóg neuveriteľných 38 rokov! Jeho práca bola na ,,kancelársky“ spôsob – venoval sa rôznym výskumom, prednášal a učil na univerzite či chodil na odborné konferencie. Po takmer štyroch desaťročiach v tej istej práci sa rozhodol pre zmenu. Prijal netypický džob a plní si tak svoj veľký sen.

 Z kancelárie na farmu

Bývalý pedagóg sa zamestnal na farme oviec v obci Malá Lodina (pozn. redakcie okres Košice), kde pôsobí ako predseda družstva. Juraj prezradil, že sa s kolegami stará až o 500 oviec. ,,Baví ma to, veď som vyrastal na gazdovskom dvore v Košiciach. Videl som, čo všetko robil môj starý otec okolo zvierat,“ priznáva nový farmár. Juraj rozdelil prácu pre všetkých na družstve tak, aby mal kto robiť aj administratívu, aj fyzickú prácu.

Vráti sa späť na starý flek?

Návrat na univerzitu však Juraj neplánuje. „Medzi stenami učební a laboratórií som strávil veľmi veľa času, prírodu som mohol vidieť len cez víkendy. Konečne chcem byť v máji na lúke, počúvať vtáky, vidieť kvitnúť čerešňu či zazelenať sa les,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie.

Na záver veselý dôchodca dodáva, že registruje okolo seba veľa mladých ľudí, ktorí žijú v neustálom strese a má pre nich jednoduchý recept: aspoň na chvíľu sa zastaviť, odpočinúť si a nadýchať sa čerstvého vzduchu.

 

Zdroj: cas.sk

Tagged , , , , , , ,

Pridaj komentár