challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Spracovanie podkladov k diplomovej práci? Koho si vybrať?

Nie je to kóšer, ale ak ste sa z akýchkoľvek dôvodov rozhodli pre spracovanie podkladov k Vašej záverečnej práci, tak by ste mali dbať na niekoľko vecí, ktoré Vám uľahčia výber tej “správnej” agentúry na spracovanie podkladov.

Spracovanie podkladov k záverečnej práci

Čo chce študent?

Zamýšľali sme sa, čo chce študent, keď navštívi stránky spoločnosti (v mnohých prípadoch to ani spoločnosť nie je), ktorá poskytuje spracovanie podkladov k záverečným prácam. Vychádzali sme z vlastných skúsenosti, čo chceme my ak niečo hľadáme na webe a navštívime už konkrétnu stránku. Informácie. Informácie o tom, čo web ponúka, akým spôsobom to ponúka a koľko ma to bude stáť. Na podiv, našli sme aj stránky, kde sa k cenníku ani nedopracujete –  usp.sk.
Rada č.: 1 – pri prehľadaní stránky a objednávky služieb sa ubezpečte, že viete presne koľko za prácu zaplatíte.

S kým máme tu česť?

V každom styku, osobnom, telefonickom, poštovom, či online je dobrým zvykom, alebo slušnosťou predstaviť sa, aby osoba s ktorou komunikujem vedela, s kým sa zhovára, či píše. No poniektorí na to zabúdajú, alebo sa skrývajú zámerne. Či už kvôli živnostenskému úradu, keď svoje služby poskytujú aj napriek tomu, že na to nemajú povolenie, alebo kvôli akejsi anonymite, ktorú sme doposiaľ nepochopili. Na rôznych inzertných portáloch nájdete rôzne ponuky, kde inzerujú ľudia, ktorí ani nemajú oprávnenie poskytovať poradenské služby. Tým pádom sa ceny znižujú, keďže inzerent nemá žiadne vedľajšie náklady. Ale kde je garancia, alebo akým spôsobom si viete zaistiť, že komu patrí telefónneho číslo v inzeráte, alebo či daný pán sa naozaj volá Peter? Neverili by ste, koľko sme našli www stránok, kde sme nenašli kontaktné údaje na poskytovateľa poradenských služieb. Tu je zopár, ktoré „vypľuvol“ ujo Google: pisanieprac.sk, abcprojekty.com, topseminarky.sk, napisemepracu.net.
Rada č.: 2 – ubezpečte sa, že viete s kým „máte tu česť“. Overte si všetky kontaktné údaje, nestačí, že na stránke je uvedené telefónne číslo, alebo e-mailový kontakt. Trvajte na tom, aby ste o spoločnosti vedeli čo najviac. Názov, sídlo, IČO, DIČ sú základné identifikačné údaje spoločnosti. Overiť si tieto informácie môžete na stránke Obchodného registra – www.orsr.sk, alebo na stránkach Živnostenského registra – www.zrsr.sk.

Chcem odpoveď a hneď

Doba je taká, že každý sa chce dostať k informáciám čo najrýchlejšie. Preto rýchlosť odozvy na Váš mail je nesmierne dôležitá vzhľadom na ďalší postup pri spracovaní podkladov pre Vašu diplomovú, či bakalársku prácu. Ak to trvá dlhšie ako 24 hodín, tak 40% zákazníkov od spoločnosti odchádza zrušením objednávky, alebo si službu vôbec neobjedná. Aj v dnešnej dobe inovácii, je pre niektoré spoločnosti z tejto brandže luxusom online chat, či klientská zóna, kde by mohol zákazník komunikovať s autorom priamo.
Rada č.:3 – zistite si spôsob, akým budete komunikovať, aby spracovanie podkladov k záverečnej práci malo hladký priebeh. Ak je zdĺhavý, skúste sa pozrieť ku konkurencii.

Milujem Slovensko

Z rôznych médií na Vás útočia „známky kvality“, či loga o pôvode tovaru, či služby. Nabádajú nás rôzne asociácie, aby sme kupovali Slovenské výrobky. Aj trh agentúr, ktoré ponúkajú spracovanie podkladov pre bakalárky, či diplomovky ponúka zahraničných uchádzačov o Vašu priazeň. Hrdá slovač chce, aby investície ostali doma. Predstavte si napríklad pri jednoduchej kúpe auta. Slovenský konateľ si kúpi auto na Slovensku, predajca automobilu odvedie štátu daň. Pričom český konateľ firmy, ktorá poskytuje služby na Slovensku, si kúpy auto v Čechách a Česi sú opäť o niečo bohatší, vďaka nám Slovákom. A to už nehovoriac o spoločnostiach, v ktorých je kapitál neznámy a sídlo v daňovom raji, aby vyvážali naše Eurá niekde… – vlastne ani neviem kam. Na trhu sme našli vďaku stránky so službami pre Slovákov, ale s českým kapitálom a sídlom spoločnosti v Čechách – seminarkybezprace.sk, nepisto.sk
Rada č.: 4 – aj keď tento faktor možno je nepodstatný a mnohým z Vás nedáva zmysel, ale nedovoľme cudzincom, aby na nás bohatli – trochu komunistické, ale patriotizmus na správnom mieste.

Záverom

Tak či onak, pri hľadaní poskytovateľa služieb treba byť obozretný, mať na pamäti niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú spoluprácu medzi Vami a dodávateľom. Situácia v legislatíve, ako aj hlasy odbornej verejnosti odsudzujú spoločnosti, ktoré poskytujú spracovanie podkladov pre diplomové a bakalárske práce. My si myslíme (možno naivne???), zákazníkmi takýchto agentúr sú práve študenti, ktorí majú problém vyjadriť svoju myšlienku písanou formou, alebo komponovať zložitejšie vety do jedného celku. Rovnako, určite medzi takýchto študentov patria ľudia, ktorých k štúdiu donútil náš „systém“. Na mnohých úradoch žiadajú (niekde dokonca je to podmienka), aby zamestnanec mal vysokoškolské vzdelanie a to dokonca aj od zamestnancov, ktorí na konkrétnom úrade strávili predchádzajúcich 15 rokov bez VŠ vzdelania. Predstavte si pani v zrelom veku, ktorá býva v rodinnom dome s veľkým pozemkom, má tri deti, z toho dve sú v školskom veku. Popri zamestnaní, domácich prácach a deťoch jej sotva ostane čas, energia a chuť spracovať nejakú tému pre svoju diplomovú, či bakalársku prácu, keď vie, že osobne ju to nikam neposunie a navyše, ak to nespraví, môže prísť o zamestnanie.

Tagged ,

Pridaj komentár