challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Študovať v zahraničí zadarmo? Aj to sa dá…

Máte vysnívanú školu v zahraničí na ktorej by ste chceli v budúcnosti študovať? Tak prečo to neskúsiť? Ak si myslíte, že Vám na to chýbajú financie, skúste to prostredníctvom štipendií, ktoré ponúkajú nielen slovenské, ale aj zahraničné nadácie. Ako sa k ním dostanete sa dočítate v článku.

Štipendium pre vysokoškolákov

Šikovní študenti, ktorí vďaka štipendiám už v zahraničí boli, vytvorili rozsiahlu databázu nadácií a fondov, ktoré pomáhajú študentom v ich študentskom rozvoji. Ak by sme hľadali korene projektu, musíme sa vrátiť do roku 2010 a konkrétne do Švajčiarska, kde partia 3 študentov založila portál stipendium.ch. Až dodnes je cieľom portálu tvorba celoeurópskej databázy štipendií a projekt sa tohto roku dostal aj na Slovensko.

Slovenský portál s databázou štipendií obsahuje viac ako 100 záznamov o nadáciách priamo zo Slovenska a viac ako 1.100 z Rakúska. Pribúdať postupne budú aj nadácie z Nemecka, či Švajčiarska. Tento portál by chcel uľahčiť študentom možnosti, ktoré na trhu sú, len sa o nich až toľko nepíše, alebo samotní študenti o tom vôbec nevedia.

Na portáli sa okrem iného dočítate aké máte možnosti z pohľadu získania štipendií, kde treba o štipendium požiadať, alebo aj to, či je lepším riešením pre študentov štipendium, alebo študentská pôžička. Podčiarknuté, zrátané, tak či onak, portál mojestipendium.sk je určite prínosom pre slovenských vysokoškolákov.

Tagged , ,

One thought on “Študovať v zahraničí zadarmo? Aj to sa dá…

Pridaj komentár