challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

TEST: Uhádneš, ktoré hororové príbehy sa naozaj stali?

Blížiaci sa Halloween nesie v sebe dávku tajomna a strašidelnej atmosféry. Rozhodli sme sa, že dnešný článok bude venovaný milovníkom strašidelných príbehov. Otestuj sa, či dokážeš uhádnuť, ktoré hororové príbehy sa v skutočnosti naozaj stali! Odpovede sú na konci článku.

kkkdom

 

1.) Žena v zrkadle

Istá žena videla niekoľkokrát v zrkadle na prvom poschodí ich rodinného domu tvár zohavenej ženy. V jeden večer, keď sa jej manžel nevedel dostať z práce domov kvôli silnej búrke, prehodila žena cez zrkadlo plachtu, aby sa nemusela pozerať na tvár zohavenej ženy. Uprostred noci počula rozbitie zrkadla. Vstala z postele a išla sa pozrieť do chodby, čo sa stalo. No v tom ju zozadu napadol zlodej. Zápasili spolu a v jednej chvíli sa zlodej pozrel do zrkadla a veľmi sa zľakol zohavenej ženy. Ustupoval dozadu, no zletel cez zábradlie dole na podlahu. Žena na druhý deň ráno z novín zistila, že zlodej z ich domu utopil v jazere akúsi ženu. Bola to žena zo zrkadla. Prízrak jej zachránil život.

 

2.) Psycho

Dej kultového filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1960 je taktiež poriadne desivý. Hlavnou postavou je Norman Bates, ktorý využíva svoj starý dom ako hotel pre turistov. Na tom by nebolo nič zlé, keby nebol Norman psychicky chorý. Príbeh sleduje sekretárku Marion, ktorá využije služby Normanovho hotelu. Marion zmizne a po jej stopách sa vydajú súkromný detektív a Marionina sestra. Čerpal film námet zo skutočných udalostí?

 

3.) Neviditeľný kamarát

Sedemročná Anna nebola v kolektíve nikdy obľúbená, deti sa s ňou nechceli hrať a posmievali sa jej. Uzatvorila sa do seba a jej jedinými priateľmi boli jej hračky. Annina mama si všimla, že jej dcéra hovorí o chlapcovi menom Toby a aj sa s ním hrala, ale nikdy ho Annina mama nevidela. Časom si zvykla, že jej dcéra si vytvorila fiktívneho kamaráta a domnievala sa, že to tak robia aj iné deti. Každý utorok vozili rodičia Annu na tanečnú. Tak to bolo aj ten utorok, no Anna povedala, že Toby jej dnes zakázal ísť na tanečnú a zamkla sa do svojej izby. Annina mama ju z izby nedostala a tak si išla zapnúť správy v televízii. Reportérka z budovy tanečnej školy hlásila, že prišlo k veľkému požiaru a veľa detí bolo vážne zranených. Bola to budova, do ktorej Anna chodila na tanečnú.

 

4.) Aligátorský muž

Majiteľ mestského hotela je vrah. Vedľa krčmy má rybník s piatimi aligátormi, ktoré sú jeho domácimi miláčikmi. Kŕmi ich výlučne čerstvým mäsom a najlepšie mäso majú podľa neho ľudia. Ako aligátorský dezert skončilo vyše 20 žien z jeho hotela, medzi nimi aj jeho manželka a bývalá priateľka. Príbehom sa inšpirovali aj filmári a natočili v 70.rokoch minulého storočia film o aligátorskom mužovi.

 

5.) Zmluva s diablom

V roku 1850 bol aristokratický rod McDonaldovcov jeden z najbohatších v krajine. Starí manželia mali dve dcéry, no dospelosti sa dožila len jedna. Ich dcéra sa vydala za syna bohatého majiteľa továrne Angusa. Darilo sa im dobre, mali krásny dom a v spoločnosti boli obľúbení. Jedno im však chýbalo – dedič. Nech sa mladí manželia snažili ako chceli, pani Angusová nedokázala otehotnieť. Starý McDonald bol chorľavý a jeden rok sa mu veľmi priťažilo. Nechcel zomrieť s myšlienkou, že ich rod by mal zaniknúť. Jeden večer podľa starej čarodejníckej knihy vyvolal diabla a uzavrel s ním dohodu; dá jeho rodu dediča a diabol si môže vziať McDonaldovu dušu. McDonald do pár dní skonal. Deväť mesiacov po jeho smrti sa narodil pani Angusovej vytúžený syn.

 

 

 

 

 

Správne odpovede: A- skutočne sa stalo, B- skutočne sa stalo, C- fikcia, D- skutočne sa stalo, E- fikcia

 

 

 

Tagged , , ,

Pridaj komentár