challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Vtipné odpovede, ktoré vypotili študenti na maturitách

Mnoho študentov má pred maturitou veľký stres. Niekedy je taký veľký, že vypotia zo seba naozaj unikátne, vtipné odpovede. Prečítajte si zoznam niektorých hlášok študentov počas ich skúšky dospelosti.

Graduation Cap and Diploma on White with Soft Shadow.

 1. ,,Iba mne sa môže stať že namiesto slova dojčiť použijem dojiť komisia smiech..chudák žena ktorá dojí dieťa.” 
 2. Na slovenčine študent dostal otázku, ako by dal archaizmus staršina do súčasnej doby? A študent: ,,moja stará?”
 1. Predseda na chémii: ,,vymenujte nejaké ťažké kovy.” Spolužiak: ,,traktor…”
 1. ,,Môj spolužiak si vytiahol na slovenčine otázku – charakteristika opisného slohového postupu. Mal uviesť príklad na použitie v praxi. Jediné, čo mu napadlo, bol návod na použitie. Profesorka mu chcela poradiť ďalší príklad – recept. Preto ukázala prstom na koláče, ktoré boli na stole. Bez hanby sa ponúkol, zjedol koláč a poďakoval. Smiech bolo počuť na celú budovu.”
 1. Učiteľ: ,,povedzte nám názov aspoň jednej drámy od Ivana Bukovčana?” Študent: ticho… Učiteľ (šepotom): ,,kohút…” Študent: ,,kým kohút kikiríka.”
 1. ,,Za toto priznanie sa hanbím, ale na slovenčine som si vybral Marínu a predsedníčka sa ma pýtala, kto to bola Marína a ja som odpovedal – keksík… no som sa pekne strápnil.”
 1. ,,Spolužiak bol na slohu z angličtiny tak v strese, že začal písať sloh v slovenčine.”
 1. ,,Minulý rok na ústnej maturite kamarát namiesto Margity Figuli Tri gaštanové kone povedal -Margita Triguli Tri konské gaštany.”
 1. Predseda komisie sa pýta študenta na písanie malých a veľkých písmen. Predsedajúci: ,,ako by ste napísali Spojené štáty americké?” Študent: ,,USA.”
 1. Maturita z biológie: ,,čo by sme mali piť pre správnu činnosť obličiek?L Žiačka rozmýšľa. Profesorka sa napije vody (ako pomôcka) Žiačka: ,, piť veľa alkoholu?” Komisii skoro zabehlo.”
 1. Otázka: ,,čo napísal Jonáš Záborský?” Žiak sa rýchlo vynašiel: ,,Dva dni na chuja.” (správne má byť Dva dni v chujave).
 1. Učiteľ: ,,ako sa povie nosorožec po anglicky?” Študent: ,,Nosoros?” 
 1. Študent po katastrofálnej odpovedi z ruštiny, po ktorej dostal horko-ťažko štvorku, chcel celý šťastný pri odchode klaňajúc sa poďakovať a vypotil: ,,sabaka, ocen sabaka.” (v preklade: pes, veľmi pes).

 

Zdroj: www.cas.sk

 

Tagged , ,

Pridaj komentár