challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

V Mlynskej doline budú mať vysokoškoláci krajšie internáty: Pozrite sa, ako sa zrekonštruujú

Dobrá správa pre vysokoškolákov, ktorí obývajú internáty v Mlynskej doline v Bratislave. Univerzita Komenského chystá rekonštrukciu internátov za viac ako 14 miliónov eur. Zrekonštruuje sa Výškový blok B a 3 bloky Átriových domkov.

Internáty v Mlynskej doline

Niektoré internáty v najväčšom študentskom sídlisku na Slovensku – v Mlynskej doline – boli dlhodobo v žalostnom stave. Reč je najmä o Výškovom bloku B známom aj pod názvom Štúrak. Hoci vyrástol v roku 1967, do dnešného dňa neprešiel rekonštrukciou. Aj z tohto dôvodu ho plánuje Univerzita Komenského, pod ktorú patrí internát, kompletne zrekonštruovať. Rekonštrukcia sa odštartuje v júni tohto roku, hotová by mala byť do 24 mesiacov. Financuje ju vláda SR, celkovo na rekonštrukciu internátov vyčlenila 14,3 milióna eur. Ak by sa mali rekonštruovať všetky internáty, celková suma by sa vyšplhala až na 300 miliónov eur.

Ako sa zrekonštruuje Štúrak?

Rekonštrukciou prejde kompletne všetko – okná, dvere, sociálne zariadenia či vonkajšia fasáda budovy. Balkóny budú zrušené a zväčšia sa izby, vďaka čomu sa odstráni problém s holubmi, na ktorý sa sťažuje veľa vysokoškolákov. V izbách sa vymení i starý nábytok za nový. Priestor betónových Véčok bude presklený.

Ako sa zrekonštruujú Átriáky?

Nového vzhľadu sa dočkajú aj 3 Átriové domky. Vymenia sa inžinierske siete a výmenníková stanica na Manželských internátoch.

 

zdroj: etrend.sk

 

Tagged , ,

Pridaj komentár