challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

Zaujímavý experiment na školách: Ako by volili mladí študenti?

Hoci sú mladí, už teraz majú jasno v tom, koho by v najbližších voľbách volili. Na simulovaných voľbách do Európskeho parlamentu sa  zúčastnili študenti stredných škôl. Výsledky sú viac než prekvapivé.

Zaujímavý experiment na školách

Simulované voľby sa uskutočnili na stredných školách, ktoré sú zapojené do programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu a Platforma ambasádoriek a ambasádorov európskej demokratickej kultúry, začiatkom mája. Takýto typ volieb sa robí i na komunálne či národné voľby už niekoľko rokov. Na projekte sa zúčastnilo 204 stredných škôl a 2 vysoké školy. Študenti si vytvorili volebné komisie a na konci volieb prezentovali závery. Súčasťou projektu boli i workshopy a debaty.

 

Výsledky volieb

Inak volili študenti z Bratislavského kraja, inak z Prešovského kraja. Taktiež boli rozdiely v hlasovaní medzi študentmi z gymnázií a vysokoškolákmi. Celkové výsledky sú viac než prekvapé. Študenti stredných škôl by si  v eurovoľbách zvolili ako prvú stranu Kotleba – ĽSNS (15,8 %), za ňou nasledovala koalícia Progresívne Slovensko a SPOLU (12,11 %). Na treťom mieste skončila strana OĽaNO (9,59 %).

Riaditeľ Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku Dionýz Hochel  upozorňuje na nárast extrémizmu medzi mladými. Ide podľa neho o prekvapujúci fakt, nakoľko práve mladí využívajú veľa výhod Európskej únie ako cestovanie, telefonovanie za jednotnú sumu či štúdium v zahraničí.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Tagged , ,

Pridaj komentár