challengest.com
Bakalárky diplomovky
Jazykovka Praha

5 rád, ako získať peniaze na štúdium

Kladiete si otázku, ako prísť k peniazom, pokým študujete na VŠ? Okrem brigád alebo finančnej výpomoci od príbuzných vám prinášame pár rád, ako získať peniaze na štúdium.

Putting_money_into_a_piggybank

 

1. Sociálne štipendium

Sociálne štipendium je výpomoc štátu pre študentov z rodín, ktoré majú nízky príjem. Je vyplácané každý mesiac. Podmienky pre získanie sociálneho štipendia sú na každej univerzite rovnaké.

Pokiaľ si chcete vypočítať, či máte nárok na sociálne štipendium, použite túto kalkulačku: https://studentskefinancie.sk/stipendium/kalkulacka

 

2. Prospechové štipendium

Dobré študijné výsledky z minulého semestra môžu byť odmenené školou prospechovým štipendiom. Suma je vyplatená jednorázovo, na niektorých fakultách získajú študenti až 500 €. Podmienky pre získanie štipendia nájdete na stránkach vašej školy.

 

3. Osobná iniciatíva

Vysoká škola je najlepší čas, kedy začať rozvíjať svoj talent alebo sa naučiť niečo nové. Bavia vás jazyky? Pošlite svoj životopis do prekladateľskej agentúry alebo jazykovej školy. Máte dar „vedieť vysvetľovať“ a môžete ponúknuť druhým poznatky o nejakom predmete? Vyveste inzerát na doučovací portál.  Ak vás bavia ručné práce, skúste predávať svoje produkty cez internetové stránky (Sashe.sk, Handmade.sk a iné). Okrem naučenia nových poznatkov si môžete podobnými spôsobmi i finančne prilepšiť.

 

4. Študentská pôžička

Pôžička s výhodnými podmienkami, aké by ste v banke ako absolvent zrejme nezískali. Študent môže o študentskú pôžičku požiadať každý rok, pričom splácať ju začne až po skončení VŠ. Úroky sú počas štúdia nulové. V prípade materskej dovolenky alebo ťažkej životnej situácie je možnosť dočasne pozastaviť pôžičku.

Pre viac info o študentských pôžičkách nájdete tu: http://www.navysokej.sk/clanky/ZAUJALO-NAS/2015/studentske-pozicky-tvoje-zodpovedane-otazky

 

5. Spotrebný úver z banky

Spotrebný úver je niečo podobné ako študentská pôžička. Úroky v bankách bývajú vyššie a je potrebné časť pôžičky začať splácať už počas štúdia. Výhodou však je, že k požičaným peniazom z banky sa dostanete rýchlejšie (pri študentských pôžičkách môžete čakať aj 3 mesiace). Taktiež o spotrebný úver môžete žiadať počas celého roka, zatiaľ čo na študentskú pôžičku musíte požiadať do konca októbra.

 

Zdroj: http://banky.sk/banky-lakaju-studentov-na-zvyhodnene-spotrebne-uvery/

 

 

Tagged , ,

Pridaj komentár